Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Juliana, Łukasza
Dzisiaj jest: 18 października 2019

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
5 wrzesień 2019
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom społeczeństwa organy administracji publicznej, w tym organy zarządzania kryzysowego oraz służby, inspekcje i straże, wykorzystują stale rosnącą popularność nowych mediów.
Niezwykle ważne jest tworzenie, udoskonalanie i dostosowywanie do aktualnych potrzeb narzędzi, które przyczyniają się do rzetelnego identyfikowania i przedstawiania, w tym społecznościom lokalnym, skali oraz różnego rodzaju zagrożeń i podmiotów odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa.

Wykorzystanie innowacyjnych platform komunikacji do wymiany informacji i publikowania komunikatów o zagrożeniach, zdarzeniach, a także podstawowych zasadach bezpieczeństwa jest obecnie jednym z najskuteczniejszych narzędzi docierania do społeczeństwa.

Administrowane przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi czy Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi strony na portalach społecznościowych Facebook oraz Twitter cieszą się dużą popularnością, a zamieszczane informacje trafiają do szerokiego grona odbiorców.

Dostępne są pod następującymi adresami: Kolejnym narzędziem wykorzystywanym w dziedzinie szeroko rozumianego bezpieczeństwa są aplikacje na urządzenia mobilne. Regionalny System Ostrzegania, dostępny pod adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=mswia.rso&hl=pl

Jest on usługą informowania społeczeństwa o zagrożeniach poprzez udostępnianie komunikatów (powiadomień i ostrzeżeń) o charakterze ogólnym, meteorologicznym, hydrologicznym i drogowym. W aplikacji RSO można korzystać także z bogatej biblioteki poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych lub w obliczu zagrożenia. Istotnym narzędziem zarówno w obszarze bezpieczeństwa publicznego jak i zarządzania kryzysowego jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przy jej użyciu można dokonywać zgłoszeń o zagrożeniach poprzez wybranie kategorii zgłoszenia, wskazanie na mapie miejsca, którego dotyczy zgłoszenie, następnie podanie szczegółów zagrożenia.

Każde zgłoszenie skutkuje odpowiednią reakcją Policji. Należy jednak pamiętać, że niniejsza platforma nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W takich przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Korzystanie z platformy możliwe jest za pośrednictwem strony internetowej: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html oraz aplikacji na urządzenia mobilne pn. Geoportal Mobile.

Warto wiedzieć o istnieniu tych aplikacji i korzystać w nich w razie potrzeby. Warto również o nich mówić wszystkim, którzy o ich istnieniu jeszcze nie wiedzą.

Bezpieczeństwo ma przecież kluczowe znaczenie w stosunku do funkcjonowania każdej społeczności. Niezbędne jest również wykorzystywanie wszystkich dostępnych środków, których skuteczność przejawia się w utrzymującym się na wysokim poziomie poczuciu bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2019-09-05 09:09:23)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2019-09-05 09:43:40)
Liczba odwiedzin: 83
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij