Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Imieniny: Juliana, Łukasza
Dzisiaj jest: 18 października 2019

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Zdjęcie nr 1 do aktualności
5 wrzesień 2019
Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zaprasza stomatologów z terenu Miasta Łowicza do współpracy przy zwiększeniu dostępności opieki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych podległych Miastu Łowicz.
Współpraca ma obejmować realizację postanowień art. 12 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U z 2019 r, poz.1078).

Ustawa zakłada zwiększenie dostępności dzieci i młodzieży do świadczeń stomatologicznych udzielanych w gabinetach dentystycznych oraz objęcie jak najliczniejszej grupy dzieci i młodzieży, efektywną opieką stomatologiczną oraz działaniami edukacyjnymi w zakresie zdrowia jamy ustnej.

Realizatorem programu może zostać lekarz dentysta spełniający wymagania określone w przepisach wydanych na podstawie art. 31d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1373), w części dotyczącej warunków realizacji świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży z wyłączeniem świadczeń ortodoncji, z którym Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej lub wykonuje zawód u świadczeniodawcy, z którym NFZ zawarł umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Lekarz dentysta sprawujący opiekę stomatologiczną nad uczniami będzie wykonywał:
  • świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia,
  • profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19 roku życia, określone w przepisach wydanych na podstawie art. 31d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r.
Świadczenie będzie obejmowało dzieci i młodzież z następujących szkół podstawowych:
  1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, ul. Kaliska 12, 99 – 400 Łowicz,
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza, ul. Adama Mickiewicza 1, 99 - 400 Łowicz,
  3. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kard. Karola Wojtyły – Papieża Polaka ul. Grunwaldzka 9, 99 – 400 Łowicz,
  4. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej, ul. Stanisława Stanisławskiego 31a, 99 - 400 Łowicz,
  5. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Młodzieżowa 15, 99 – 400 Łowicz,
dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Łowicz. Liczba placówek objętych świadczeniem zostanie ustalona w ramach zawartego porozumienia między organem prowadzącym a lekarzem. Realizacja zadania będzie odbywała się w gabinecie stomatologicznym podmiotu, który zawrze porozumienie z Miastem na świadczenie usług stomatologicznych.

Opieka zdrowotna nad uczniami jest finansowana ze środków ujętych w planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia. Kwota zobowiązania Funduszu wobec świadczeniodawcy w zakresie leczenia uczniów jest zmienna i dostosowanych do potrzeb zdrowotnych ucznia.

Wykaz świadczeń ogólnostomatologicznych zawarty jest w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego (Dz. U. z 2019 r. poz. 1199)

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Łowiczu, nr tel. 46 830 91 19.

Wstępne deklaracje dotyczące współpracy można składać w sekretariacie Urzędu Miasta do 12 września 2019 r.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2019-09-05 09:46:23)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2019-09-05 09:46:57)
Liczba odwiedzin: 183
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij