Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Wydarzenia


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
18 czerwiec 2019
Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu, wzięli udział w uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Redzie. Wizyta radnych w dniach 14-16 czerwca 2019 r. podyktowana była zaproszeniem, otrzymanym od samorządu Redy - miasta partnerskiego w Łowicza. Skład łowickiej delegacji tworzyli przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu Szymon Szaleniec oraz radni Zuzanna Strzyżewska, Bruno Wawrzyniecki, Marcel Filipiak, Agata Kołaczek, Klaudia Korejwo i Jan Dałek. Towarzyszyli im koordynatorzy działań Rady, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu Krzysztof Olko i radny powiatowy Krystian Cipiński.
W czasie swojego pobytu delegacja Łowiczan, oprócz udziału w sesji, zwiedziła miasto oraz przyjrzała się ciekawym inwestycjom i rozwiązaniom, występujących w redzkiej, przestrzeni miejskiej. Wymieniła się również doświadczeniami i pomysłami z młodzieżowymi radnymi z Redy.

Łowiczanie, szczególną uwagę zwrócili m.in. na niezwykle ciekawe zagospodarowanie parku z miejscami grillowymi, w którym ulokowane zostały również dwie fontanny, rozbudowany skatepark oraz wiele ławek i ławo-stołów. Co ciekawe, park ten jest objęty strefą wolną od zakazu spożywania niskoprocentowych napojów alkoholowych i funkcjonuje bez żadnych zastrzeżeń. Uwagę młodych radnych wróciła również biblioteczka miejska. Podobny pomysł, będą chcieli zrealizować w Łowiczu.

Pobyt w mieście partnerskim Łowicza, zakończył udział w Dniach Redy. Zarówno Łowiczanie jak i radni z Redy zadeklarowali chęć dalszej, ścisłej współpracy pomiędzy młodzieżowymi samorządami. Rewizyta, odbędzie się w przyszłym roku w Dni Łowicza.

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2019-06-18 11:37:59)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2019-06-18 11:38:45)
Liczba odwiedzin: 180
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij