Oficjalny portal miejski Łowicz.eu

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do: RSS
Kontakt
Przejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Wyszukiwarka


Menu główne


Stawki za odpady komunalne i płatności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
INFORMACJA BURMISTRZA MIASTA ŁOWICZA O ZMIANIE WYSOKOŚCI STAWKI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI OBOWIĄZUJĄCEJ OD 01.05.2019 r.

Burmistrz Miasta Łowicza informuje, że Rada Miejska w Łowiczu w dniu 27 lutego 2019 r. podjęła uchwałę Nr VII/56/2019 w sprawie określenia metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki opłaty (Dz. Urz. Woj. Łódzkiego z 2019 r. poz. 1581).

W związku z powyższym zostały ustalone nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązujące od 01.05.2019 r.:
  • 15 zł – miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od osoby zamieszkującej daną nieruchomość, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny,
  • 30 zł - miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od osoby zamieszkującej daną nieruchomość, jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny.
Opłatę należy wpłacać bez wezwania, miesięcznie do ostatniego dnia miesiąca, za każdy miesiąc, w którym na danej nieruchomości powstały odpady komunalne na numer indywidualny konta bankowego lub w kasie Urzędu Miejskiego w Łowiczu, Pl. Stary Rynek 1, 99-400 Łowicz.

Zgodnie z art. 6m ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2018 r. poz. 1454 z późn. zm.), w przypadku uchwalenia nowej stawki opłaty właściciele nieruchomości nie mają obowiązku składania nowej deklaracji – Burmistrz Łowicza zawiadomi właściciela nieruchomości o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Osoby, które do tej pory nie segregowały odpadów komunalnych, a zamierzają segregować powinny złożyć nową deklarację w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Łowiczu, Pl. Stary Rynek 1, 99-400 Łowicz.

Pliki do pobrania:
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): UM Łowicz (2019-05-13 16:24:42)
Informację zmodyfikował(a): UM Łowicz (2019-05-14 15:12:01)
Liczba odwiedzin: 16
Do góry


Przejdź do: Konta bankowePrzejdź do: Patronaty burmistrzaPrzejdź do: Sprzedaż nieruchomościPrzejdź do: Zagospodarowanie przestrzenne
Przejdź do: Projekty unijnePrzejdź do: Budżet miasta ŁowiczPrzejdź do: Konsultacje NGOPrzejdź do: Harmonogram odbioru odpadów

Stopka

design by fast4net

Zamknij